Vælg sted:
Global

Shire Global

Kontaktoplysninger

GLOBAL

US Operational Headquarters

300 Shire Way
Lexington, MA 02421
USA
Tlf.: +1 617 349 0200

International Operational Headquarters

Zählerweg 10
6300 Zug
Tlf.: +41 0 41 288 40 00
Fax: +41 0 41 288 40 01

Registreret kontor

Shire plc
22 Grenville Street
St Helier
Jersey JE4 8PX

Group Headquarters

Block 2 & 3 Miesian Plaza
50-58 Baggot Street Lower
Dublin 2
Ireland

Medier

External Communications

Katie Joyce
Corporate Affairs
kjoyce@shire.com

Kirsty Langton
Corporate Affairs
kirsty.langton@shire.com

For All International Media Inquiries

Deborah Hibbett
Seniordirektør, Corporate Affairs
dhibbett@shire.com

Investorer

Shire

Christoph Brackmann
Interim Head of Investor Relations
Tel: +41 41 288 41 29
christoph.brackmann@shire.com

Shire

Robert Coates
UK Investor Relations
Tel: +44 1256 894874
rcoates@shire.com

Shire

Sun Kim
Head of U.S. Investor Relations
Tel: +1 617 588 8175
sun.kim@shire.com

Shire

Souheil Salah
Senior Specialist, Investor Relations
Tel: +44 1256 894 160
ssalah@shire.com

Investor Correspondence - UK

One Kingdom street, 9th Floor
Paddington,
London W2 6BD
United Kingdom

Investor Correspondence - US

650 E Kendall Street
Cambridge
MA 02142
USA

Deutsche Bank AG London

Equiniti (Jersey) Limited
PO Box 75 , 26 New Street
St Helier , Jersey
Channel Islands
JE4 8PP
+44 (0)121 415 7593
0371 384 2553 (if calling from UK)

For ADR shareholders (including previous Baxalta shareholders)

Citibank Shareholder Services
P.O. Box 43077
Providence, Rhode Island 02940-3077
Dedicated toll free: 1-866-395-6421
International: 1-781-575-4555
citibank@shareholders-online.com

Medicinske oplysninger

Intended for Health Care Professionals Only

For Shire related products:
Tel: 1 800 268 2772
www.shiremedinfo.com


For Baxalta related products:
medinfo.ca@baxalta.com

Sådan indberettes formodede bivirkninger

For Shire related products:
drugsafety@shire.com
For Baxalta related products:
drugsafety@shire.com

Partnerskaber

Vi sætter pris på din interesse i partnerskaber med Shire.

Klik her

Danmark

Shire Danmark

Larsbjørnsstræde 3, 
1454 København 
Tel: 32 70 12 00
info.denmark@shire.com

Kundeservice


Tel: 32 70 12 00 
Fax: 32 70 03 98
dk.kundeservice@shire.com

Medicinske spørgsmål


Tel: 80 88 69 62
medinfoEMEA@shire.com

Indberetning af bivirkninger

Produktreklamationer

Information om cookies

Denne webside bruger cookies til at kortlægge, hvordan vores besøgende bruger websiden, og til at forbedre din oplevelse. Du kan altid slette cookies ved at redigere dine cookie-indstillinger i din webbrowser. Ved at fortsætte accepterer du, at vi bruger cookies. 
Læs mere